Czy 31 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Co jest otwarte w Sylwestra?

Czy 31 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Co jest otwarte w Sylwestra?

31 grudnia każdego roku, a więc również w 2022 roku, jest dniem wyjątkowym. W tym roku to nie tylko ostatni dzień grudnia i mijającego roku ale również sobota. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy w Sylwestra 2022 sklepy są otwarte. Które sklepy są otwarte? Co jest otwarte? Do której godziny sklepy w Sylwestra?

 

Sylwester to dzień dość wyjątkowy ale warto na wstępie przypomnieć, że Sylwester, niezależnie od tego w jakim dniu tygodnia wypada, nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

 
W 2022 roku Sylwester wypada 31 grudnia w sobotę, więc nie dość że jest to Sylwester to jeszcze sobota. Co to oznacza dla sklepów? Czy są otwarte?

 
Tak, większość sklepów jest otwarta w Sylwestra 2022 ale trzeba pamiętać, że godziny otwarcia sklepów są krótsze niż zwykle, a czasem krótsze nawet niż w zwykłe soboty.

 
Wiele sklepów może zamknąć się już między 13:00, a 14:00. Duże sieci handlowe, a także galerie handlowe, będą pracować do 16:00, 17:00 lub maksymalnie do 18:00. Konkretne godziny otwarcia poszczególnych sklepów podane są na stronach poszczególnych sieci handlowych.

 
Podsumowanie: czy 31 grudnia 2022 w Sylwestra sklepy są otwarte? Tak, Sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy ale godziny otwarcia sklepów są krótsze niż zwykle. Późnym wieczorem zakupy uda się zrobić tylko w sklepach na stacjach benzynowych lub w osiedlowych sklepach monopolowych, których właściciele zdecydują się na dłuższe godziny otwarcia w tym wyjątkowym dniu.

 
Polecamy również: