Czy 25 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Co jest otwarte 25 grudnia?

Czy 25 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Co jest otwarte 25 grudnia?

Boże Narodzenie czyli 25 grudnia to dla wielu Polaków jedno z najważniejszych świąt w roku ale nawet i w tak wyjątkowym dniu może pojawić się potrzeba zrobienia zakupów. Wiele osób zastanawia się czy 25 grudnia 2022 sklepy są otwarte. Co jest otwarte 25 grudnia 2022? Sprawdźmy to!

 

Boże Narodzenie to dla wielu wierzących katolików wyjątkowy dzień w roku. W 2022 roku 25 grudnia wypada w niedzielę. Co to oznacza w kontekście sklepów? Czy coś jest otwarte?
 
Ze względu na święto 25 grudnia zamknięte są galerie handlowe, duże markety czy dyskonty. 25 grudnia zamkniętych może być też część tych sklepów, które otwarte są w niedziele z zakazem handlu. Nie znaczy to jednak, że wszystkie sklepy w Polsce są nieczynne.
 
W centrach dużych miast i turystycznych miejscowości powinno udać się znaleźć otwarte sklepy oraz sklepy monopolowe. Otwarte są też sklepy znajdujące się na stacjach benzynowych.
 
25 grudnia nie zrobimy większych zakupów ale zakup piwa, wody mineralnej czy innych prostych produktów powinien się udać.
 
Podsumowanie: czy 25 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Niestety – większość sklepów jest zamknięta i dotyczy to niektórych sklepów, które bywają otwarte w niedziele z zakazem handlu.

 
Polecamy również: