Czy 26 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Co jest otwarte 26 grudnia?

Czy 26 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Co jest otwarte 26 grudnia?

Święta Bożego Narodzenia to w Polsce jeden z najważniejszych okresów w roku ale nawet i w tym wyjątkowym czasie wiele osób potrzebuje zrobić zakupy i zastanawia się czy sklepy są otwarte. Nie inaczej jest 26 grudnia 2022 roku. Czy 26 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Co jest otwarte 26 grudnia? Sprawdźmy to!

 

26 grudnia w 2022 roku wypada akurat w poniedziałek ale dla osób chcących zrobić zakupy niewielkie to pocieszenie ponieważ jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Co to oznacza?

 
Oznacza to, że większość sklepów jest zamknięta. Zamknięte są duże sklepy spożywcze: hipermarkety, markety, a także sklepy dyskontowe. Zamknięte są galerie, a także niewielkie butiki. Na szczęście nie wszystko jest zamknięte.

 
Co jest otwarte 26 grudnia 2022 roku? Podobnie jak w niedziele z zakazem handlu również tego dnia możemy liczyć na niewielkie sklepy popularnej sieci handlowej, a także sklepy monopolowe, niektóre małe sklepy osiedlowe, a także sklepy znajdujące się na stacjach benzynowych.

 
W dużych turystycznych miejscowościach w centrum nie powinno być problemów ze znalezieniem otwartego sklepu spożywczego czy monopolowego. Na prowincji może być ciężej ale nie oznacza to, że jest to niemożliwe.

 
Podsumowanie: czy 26 grudnia 2022 sklepy są otwarte? Większość sklepów w Polsce jest zamknięta ze względu na święto ale znalezienie otwartego sklepu nie jest tego dnia niemożliwe.

 
Polecamy również: