Kiedy jest zmiana czasu na zimowy październik 2022? Data!

Kiedy jest zmiana czasu na zimowy październik 2022? Data!

Znowu nadchodzi ten czas w roku! Czas na przestawienie naszych zegarów o godzinę do tyłu i przejście z czasu letniego na zimowy. Wiele osób zastanawia się czy w tym roku jest zmiana czasu. Kiedy jest zmiana czasu w październiku 2022 roku? Którego dnia października przestawiamy zegarki? Czy przestawiamy do przodu czy do tyłu? Sprawdźmy! Oto informacje o zmianie czasu 2022!

 


Historia zmian czasu

Tradycja zmiany zegarów dwa razy w roku rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych w 1918 roku jako sposób na oszczędzanie energii podczas I wojny światowej. Standardowy czas został po raz pierwszy zaproponowany przez Benjamina Franklina w 1784 roku, ale dopiero w 1883 roku koncepcja ta została oficjalnie przyjęta przez największe narody. W 1916 roku pięć krajów europejskich jako pierwsze na świecie przyjęło czas letni (DST). Wielka Brytania poszła w ich ślady jeszcze w tym samym roku, a Niemcy i Austro-Węgry wprowadziły DST w kwietniu 1917 roku.

 
Od wielu lat w krajach Europy mówi się o odejściu od zmiany czasu, która przynosi więcej złego niż dobrego, ale do tej pory to tylko gadanie i zmiana czasu wciąż obowiązuje. Więc kiedy jest ten wielki dzień? Kiedy jest zmiana czasu 2022?

 
Zmiana czasu nastąpi o godzinie 2:00 w niedzielę, 30 października 2022 roku. Zaletą weekendowej zmiany czasu będzie możliwość pospania dłużej w niedzielę i tu kończą się jej zalety.

 
Podsumowanie: czy w tym roku jest zmiana czasu z letniego na zimowy? Niestety tak. Czas letni kończy się w tym roku w niedzielę, 30 października o godzinie 2:00, więc upewnij się, że przestawisz swoje zegarki!