Czy w piątek 17.06.2022 po Bożym Ciele jest post? Czy obowiązuje?

Każdy piątek to dla katolika dzień szczególny. W ten dzień katolicy wspominają męczeńską śmierć zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Wiąże się to z obowiązkiem zachowania postu jakościowego. Oznacza to, że w piątki katolicy nie mogą spożywać mięsa oraz wywaru z mięsa. Czy post obowiązuje w każdy piątek? Czy w piątek 17 czerwca 2022 po Bożym Ciele jest post czy jest dyspensa?

 
Czy w długi weekend można jeść mięso? Czy w piątek w długi weekend czerwcowy jest post? Dyspensa 17 czerwca 2022 roku.
 
Dla wszystkich smakoszy mięs przeróżnych troszczących się o swoje zbawienie mamy świetne wieści. Polscy hierarchowie ogłosili, że w piątek 17.06 nie ma postu w wybranych diecezjach. 17 czerwca post nie obowiązuje, ponieważ w wielu diecezjach obowiązuje dyspensa. Czy w naszej diecezji jest post sprawdzimy łatwo w internecie.

 
Oznacza to, że 17 czerwca w piątek można jeść mięso, np. kotlety albo szynkę. 17.06 możecie śmiało robić grilla z kiełbaskami, karkówką, a nawet kaszanką! 17 czerwca 2022 w piątek można również pić piwo, wódkę, wino i inne alkohole. Jeżeli tylko będziecie przy tym wszystkim pamiętali o umiarkowaniu w jedzeniu i piciu, to jedzenie mięsa w piątek 17 czerwca nie będzie grzechem, a bramy Raju pozostaną dla Was otwarte.
 
Warto jednak pamiętać, że jeśli poruszamy się z terenu diecezji w której obowiązuje dyspensa na teren diecezji w której nie obowiązuje post należy zachować. Postu nie ma za to w miejscach w których na piątek po Bożym Ciele wyznaczono odpust.

 
Warto przeczytać również: