Czy 16 czerwca 2022 sklepy są otwarte? Czy otwarte w Boże Ciało?

16 czerwca 2022 roku to Boże Ciało czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wiele osób zastanawia się czy w Boże Ciało 16 czerwca 2022 roku sklepy są otwarte. Co jest otwarte w Boże Ciało? Czy sklepy są otwarte? Sprawdźmy to!

 

Dla wierzących uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to ważny dzień w roku ale dla osób, które nie czują się członkami religii katolickiej w 2022 roku to po prostu okazja do wypoczynku. Czy również do zrobienia zakupów? Czy 16 czerwca 2022 sklepy są otwarte?
 
Jeśli ktoś planował czwartkowe zakupy w galerii handlowej lub dużym supermarkecie to mamy złe wiadomości. 16 czerwca 2022 roku przez religijne święto większość sklepów jest zamknięta.
 
16 czerwca zamknięte są duże galerie handlowe, hipermarkety, supermarkety i dyskonty. Co jest otwate 16 czerwca 2022? W Boże Ciało 2022 możemy spodziewać się otwartych sklepów popularnej sieci z płazem w logo, otwarte są też niektóre sklepy w centrach turystycznych i dużych miast, a także sklepy monopolowe w których za ladą staje właściciel.
 
W Boże Ciało otwarte sklepy są też na stacjach benzynowych ale tam niestety ceny są zwykle wyższe.
 
Podsumowanie: czy w Boże Ciało 16 czerwca 2022 roku sklepy są otwarte? Niestety, większość sklepów jest zamknięta.

 
Warto przeczytać również: