Czy na lotnisku trzeba nosić maseczki? Do kiedy maseczki w samolocie?

Większość osób w Europie ma już kompletnie dość nakazów i zakazów nakładanych przez rządy. Jednym z najdłuższej utrzymujących się ograniczeń był nakaz noszenia maseczek w samolotach oraz na lotniskach. Czy trzeba nosić maseczki na lotnisku w Europie? Czy trzeba nosić maseczki w samolocie? Od kiedy nie trzeba 2022?

 
Czy na lotniskach w Europie trzeba nosić maseczki? Od kiedy nie trzeba? Jeśli też macie dość maseczek na lotniskach i w samolotach to mamy dobre wiadomości. Nakaz zostaje zniesiony w maju 2022 roku. Kiedy dokładnie?
 
Według decyzji agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (ESA) oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób nakaz noszenia maseczek w samolotach oraz na lotniskach zostaje zniesiony od 16 maja 2022 roku.
 
Oczywiście jeśli ktoś obawia się choroby to wciąż może nosić maseczkę. Zdjęcie nakazu nie oznacza wprowadzenia zakazu noszenia maseczek.
 
Podsumowanie: od kiedy nie trzeba nosić maseczek w samolotach? Od kiedy koniec maseczek na lotniskach? OD 16 maja 2022 roku.