Czy w Wielkanoc 2022 sklepy Ikea są otwarte? Czy są czynne?

Wielkanoc to wyjątkowy okres w roku i kilka dodatkowych dni wolnego. Gdy nie trzeba iść do pracy wiele osób chce poświęcić czas na czynności na które zwykle nie ma wystarczająco czasu na przykład na zakupy. Wiele osób zastanawia się czy w Wielkanoc Ikea jest otwarta. Czy w Wielkanoc 2022 sklepy Ikea są otwarte?

 

Na początek warto zaznaczyć, że Wielki Piątek, mimo religijnego wymiaru, jest zwykłym dniem powszednim więc sklepy w Wielki Piątek, a także sklepy Ikea, są normalnie otwarte.
 
Wielka Sobota również nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, ale podobnie jak w Wigilię, w Wielką Sobotę istnieją pewne ograniczenia w handlu. Duże sklepy w Wielką Sobotę pracują tylko do 14:00.
 
Co z kolejnymi dniami Wielkanocy? W Niedzielę Wielkanocną sklepy Ikea są zamknięte, podobnie jest również w Poniedziałek Wielkanocny który również jest świętem i duże sklepy są zamknięte. Konkretnych godzin otwarcia warto szukać na oficjalnej stronie sieci handlowej.
 
Podsumowanie: czy w Wielkanoc 2022 sklepy Ikea są otwarte? W Wielki Piątek i Wielką Sobotę uda się zrobić zakupy, ale pozostałe dni Wielkanocne to dni wolne od pracy i sklepy są zamknięte.

 
Warto przeczytać również: