Ile kosztują pączki w cukierni? Ile w sklepie? Cena 2022

Ile kosztują pączki w cukierni? Ile w sklepie? Cena 2022

Każdego roku wraz z nadejściem Tłustego Czwartku jednym z najpopularniejszych produktów w cukierniach stają się pączki. Wiele osób zastanawia się ile kosztują pączki. Ile trzeba zapłacić za pączki w 2022 roku z okazji Tłustego Czwartku? Jaka jest cena pączków 2022? Oto ceny pączków w sklepach i cukierniach.

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: “ile kosztują pączki” ponieważ na cenę pączka wpływa wiele kwestii. Tańsze pączki oferują takie sklepy jak Lidl czy Biedronka i inne supermarkety, sieciowe cukiernie oferują produkt nieco lepszy i nieco droższy, a dobra uznana cukiernia jest jeszcze droższa. Ile kosztują pączki?
 
W supermarketach i dyskontach cena pączka w 2022 roku to nawet poniżej 1 złotówki za sztukę.
 
W sieciowej piekarni za pączki trzeba zapłacić w granicach od 2,30 do 3 złotych za sztukę w zależności od nadzienia.
 
W lepszych cukierniach takich jak słynne pączki na ul. Starowiślnej w Krakowie, krakowska Cukiernia pod Arkadami albo A. Blikle w Warszawie to już nieco wyższa cena pączka. Ile kosztuje pączek w dobrej cukierni? Koszt pączka w uznanej cukierni to w granicach od 4 do 8 złotych za sztukę.
 
Podsumowanie: jaka jest cena pączków? Wszystko zależy od jakości produktu, który chcemy spożyć. Masowo produkowane pączki niskiej jakości kosztują nieco poniżej złotówki. Za dobre jakościową pączki z uznanej cukierni trzeba w 2022 roku zapłacić od 4 do 8 złotych.
 
Warto pamiętać, że cena pączków w Tłusty Czwartek może być nieznacznie wyższa ze względu na to, że po produkt bywa tego dnia wyjątkowo popularny.

 
Polecamy również: