Czy w Wielkiej Brytanii trzeba nosić maseczki? Od kiedy nie trzeba w UK

Zwiedzanie Londynu to dla wielu osób jedno z turystycznych marzeń. Wielu podróżnych przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii zastanawia się czy w Wielkiej Brytanii trzeba nosić maseczki. Czy jest nakaz noszenia maseczek? Gdzie trzeba nosić maseczki w UK. Od kiedy nie trzeba nosić maseczek w UK?

 

Wielka Brytania jest jednym z pierwszych państw, które oficjalnie przyznały że obowiązek noszenia maseczek nie ma sensu i zdecydowała się na zniesienie obowiązku, którego i tak nikt nie przestrzegał.
 

Brytyjskie władze zdecydowały się na zniesienie obowiązku stosowania maseczek w zatłoczonych miejscach i publicznych przestrzeniach zamkniętych od 27 stycznia. Od 27 stycznia wymóg, którego i tak nie przestrzegano zostaje zniesiony.
 
Czy w UK trzeba nosić maseczki? Od 27 stycznia nie trzeba. Każdy odpowiedzialny Polak w UK wie jednak, że maseczki należy nosić w każdych możliwych warunkach, a poprawne noszenie maseczki zasłaniającej nos i usta to podstawa dobrej obywatelskiej postawy. Jeśli chcemy ochronić babcię to musimy stosować też słynną zasadę DDM oraz poprawnie nosić maseczkę nawet jeśli populistyczna władza tego nie wymaga.

 
Polecamy również: