Czy sklepy są otwarte 9 stycznia 2022? Czy sklepy czynne 9 stycznia?

Okres świąteczno-noworoczny już prawie za nami. 9 stycznia 2022 kończymy też pierwszy długi weekend w roku. Wiele osób ostatnie chwile wolnego chce wykorzystać na zrobienie zakupów i zastanawia się czy 9 stycznia 2022 sklepy są otwarte. Czy 9 stycznia 2022 to niedziela handlowa? Czy sklepy są otwarte czy zamknięte? Które sklepy są otwarte 9 stycznia 2022? Sprawdźmy to!

 
Od pewnego już czasu większość niedziel w Polsce to niedziele z zakazem handlu. Niektórym sieciom handlowym udało się obejść uciążliwy zakaz, któremu sprzeciwia się wielu Polaków i jeszcze przez pewien czas niektóre sklepy będą otwarte nawet w niedziele niehandlowe.
 
Czy 9 stycznia 2022 będzie tak samo? Tak, ponieważ 9 stycznia to niedziela z zakazem handlu i otwarte są tylko niektóre sklepy. Te, które mają status placówki pocztowej, a także niewielkie sklepy w których za ladą staje właściciel.
 
Które sklepy jeszcze są otwarte? 9 stycznia 2022 możemy spodziewać się otwartych sklepów na dworcach kolejowych i lotniskach, a także na stacjach benzynowych.
 
Podsumowanie: czy 9 stycznia 2022 to niedziela handlowa? Niestety nie i wiele sklepów takich jak na przykład sklepy z ubraniami w galeriach handlowych jest zamkniętych.

 
Polecamy również: