Czy sklepy są otwarte 6 stycznia 2022? Czy sklepy czynne 6 stycznia?

Końcówka starego roku i początek nowego roku obfitują w wiele wyjątkowych świątecznych dni. Wśród wielu wyjątkowych dni okresu świąteczno-noworocznego jest również 6 stycznia 2022 roku. Wiele osób zastanawia się czy 6 stycznia sklepy są otwarte. Czy sklepy są czynne 6 stycznia 2022 roku? Które sklepy są otwarte 6 stycznia?

 

Wiele osób zastanawia się czy 6 stycznia sklepy są otwarte. Od pewnego czasu 6 stycznia w Polsce jest dniem świątecznym. Co to oznacza? Czy sklepy są otwarte 6 stycznia 2022 roku? Niestety, jeśli planowaliście zakupy na 6 stycznia to nie mamy dobrych wiadomości.
 
6 stycznia, mimo że w 2022 roku wypada w czwartek, jest dniem w którym nie zrobimy zakupów ponieważ to święto. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie sklepy w Polsce są zamknięte 6 stycznia. Które sklepy są otwarte?
 
Otwartych sklepów warto poszukać wśród niewielkich sklepów osiedlowych w których za ladą staje właściciel, wśród niektórych sklepów monopolowych, a także w centrach turystycznych miejscowości. Otwarte 6 stycznia są również sklepy na stacjach benzynowych, więc podstawowe zakupy powinno udać się zrobić.
 
Warto pamiętać, że 6 stycznia zamknięte są sklepy z elektroniką, sklepy budowlane czy duże hipermarkety spożywcze.

 
Polecamy również: