Czy sklepy są otwarte 2 stycznia 2022? Czy sklepy czynne 2 stycznia?

Wszyscy wiemy, że po Sylwestrze jest Nowy Rok czyli dzień będący świętem i dniem ustawowo wolnym od pracy ale już 2 stycznia zwykle świętem nie jest dlatego wiele osób zastanawia się czy 2 stycznia 2022 roku sklepy są otwarte. Czy 2 stycznia 2022 to niedziela handlowa? Czy sklepy są otwarte? Które sklepy są otwarte 2 stycznia? Sprawdźmy to!

 

2 stycznia zwykle nie jest dniem wolnym od pracy, ale w 2022 roku kalendarz ułożył się tak, że 2 stycznia wypada w niedzielę. Czy 2 stycznia 2022 to niedziela handlowa? Niestety nie, jest to niedziela z zakazem handlu ale jeśli potrzebujemy zrobić zakupy to powinno się to udać. Dlaczego?
 
W niedziele niehandlowe znaleźć można wiele otwartych sklepów. Przynajmniej jeszcze przez kilka miesięcy otwarte są sklepy mające status placówki pocztowej w które zamieniło się bardzo wiele sklepów najróżniejszych sieci.
 
Poza tym możemy liczyć na otwarte małe osiedlowe sklepy spożywcze oraz monopolowe, a także sklepy na stacjach benzynowych, dworcach czy lotniskach. W centrach dużych turystycznych miejscowości też powinno udać się znaleźć otwarty sklep.
 
Podsumowanie: czy 2 stycznia 2022 sklepy są otwarte? Teoretycznie jest to niedziela z zakazem handlu ale znalezienie otwartego sklepu nie powinno stanowić zbyt wielkich trudności. Oczywiście warto pamiętać, że sklepy w galeriach handlowych i wiele sklepów, które nie mają statusu placówki pocztowej jest 2 stycznia zamknięta.

 
Polecamy również: