Turcja pogoda w listopadzie. Czy warto jechać? Temperatury

Turcja i Riwiera Turecka od dawna jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Turcja kojarzy się z letnimi wakacjami ale czy do Turcji warto jechać jesienią? Jaka jest pogoda w Turcji w listopadzie? Czy w Turcji w listopadzie jest ciepło czy zimno? Oto listopadowa pogoda w Turcji.

 
Jeśli zastanawiacie się czy w listopadzie warto jechać do Turcji i decydującym czynnikiem w wyborze miejsca jest pogoda to warto sprawdzić czy w Turcji jest ciepło. Czy jest? Turcja w listopadzie nie należy do najcieplejszych miejsc na świecie ale chłodno nie jest.
 
W kurorcie Antalya w listopadzie średnia temperatura spada wraz ze zbliżającym się końcem jesieni. Średnia z początkiem listopada wynosi w granicach 23-26 stopni, a z końcem miesiąca już tylko około 18 stopni Celsjusza.
 
Najwyższą temperaturą zanotowaną w listopadzie w kurorcie Antalya były 33 stopnie na plusie.
 
Na Riwierze Tureckiej z początkiem listopada można więc spodziewać się dość ciepłych dni ale zdarzają się dni z zachmurzeniem całkowitym lub częściowym. Wadą wyjazdu do Turcji w listopadzie jest to, że noce bywają już chłodne. Temperatura w nocy może spadać do 10 stopni z początkiem mieiąca i nawet do 4-5 stopni nocą pod koniec listopada.
 
Listopad to również miesiąc w którym można spodziewać się opadów deszczu.
 
W Stambule temperatura w listopadzie bywa jeszcze niższa i oscyluje w granicach 13-18 stopni więc nie jest to idealne miejsce na wakacje. Jeśli już to lepsza jest Turecka Riwiera.
 
Podsumowując: czy warto jechać w listopadzie do Turcji? W Turcji w listopadzie jest cieplej niż w Polsce ale jeśli szukamy gwarancji bardzo dobrej pogody, słonecznych dni z gwarancją absolutnego braku opadów i bardzo wysokich temperatur to Turcja w listopadzie nie jest najlepszym pomysłem.

 
Polecamy również: