Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy Graz 2021. Daty

Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy Graz 2021. Daty

Rok 2020 nie był najlepszym rokiem dla osób jeżdżących po Europie w poszukiwaniu najładniejszych jarmarków bożonarodzeniowych. Większość imprez została odwołana przez lokalne władze dlatego wiele osób zastanawia się czy w tym roku będzie tak samo. Czy w Graz będzie Jarmark Bożonarodzeniowy? Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Graz? Oto garść informacji na temat targów świątecznych w mieście. Jaka data jarmarku?

 

Jeśli obawialiście się odwołania jarmarku w Graz to na szczęście nic nie wskazuje na to, by impreza miała zostać odwołana. Prawdopodobieństwo tego jest niewielkie chociaż oczywiście istnieje. Organizatorzy jarmarku bożonarodzeniowego w Graz zdradzili już daty w których ma odbyć się świąteczna impreza.
 
Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Graz planowany jest w dniach od 19 listopada 2021 roku i ma potrwać do 24 grudnia 2021 roku. Jarmark adwentowy w Graz podzielony jest aż na 15 różnych jarmarków tworzących jedną imprezę. Stragany rozstawione będą m.in. na Hauptplatz, Franziskanerviertel, Mehlplatz, Nikolaiplatz czy Südtiroler Platz.
 
Poza tradycyjnym jarmarkiem wśród atrakcji Graz w zimie wymienić można również choinkę na Hauptplatz, adwentowy kalendarz wyświetlany jako iluminacja miejskiego ratusza, sppecjalny darmowy tramwaj adwentowy kursujący na trasie między Jakominiplatz do Sudtiroler Platz oraz wielkie lotowisko Graz Winterworld (koszt wstępu 5,50 EUR).
 
Oczywiście przed wyjazdem do Graz na Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 warto śledzić doniesienia lokalnych mediów, oficjalne strony miejskie oraz listę obostrzeń w Austrii, by upewnić się że impreza nie została w ostatniej chwili odwołana.
 
Aktualizacja: w Austrii planowany jest lockdown więc wszelkie informacje dotyczące jarmarków świątecznych trzeba koniecznie weryfikować na oficjalnych stronach organizatorów.
 

 
Polecamy również: