Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 – czy i kiedy będą jarmarki

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 – czy i kiedy będą jarmarki

Jarmarki bożonarodzeniowe są jednymi z największych zimowych atrakcji w miastach praktycznie w każdym zakątku Europy i nie tylko. W zeszłym, 2020 roku, w bardzo wielu miejscach lokalne władze zadecydowały o odwołaniu cyklicznych imprez dlatego też wiele osób zastanawia się czy w tym roku jarmarki będą organizowane. Jakie są szanse na Jarmark Bożonarodzeniowy 2021? Czy jarmarki świąteczne w miejscach takich jak Kraków, Berlin, Wiedeń czy Drezno będą organizowane? Czy jarmark świąteczny się odbędzie?

 

Jeśli przyglądniemy się stronom organizatorów Jarmarków Bożonarodzeniowych od Niemiec, przez Austrię, Włochy czy Polskę to łatwo zauważyć, że panika z 2020 roku nieco opadła i w dzisiejszej rzeczywistości jarmarki bożonarodzeniowe 2021 chce organizować zdecydowana większość miejsc.
 
Jarmarki Bożonarodzeniowe planowane są w większości miast w Niemczech w tym także jarmark w Dreźnie czy jarmark w Berlinie. Organizatorzy jarmarku bożonarodzeniowego w Wiedniu czy Krakowie również podali już daty swoich imprez.
 
Wszystko wskazuje na to, że w większości zakątków Europy tegoroczne jarmarki odbędą się w normalnym trybie. W niektórych miejscach wprowadzone będą pewne zmiany takie jak na przykład specjalnie wydzielone strefy gastronomiczne ze zwiększonymi odległościami między straganami, niektóre miasta decydują się też na rozłożenie strefy jarmarku bożonarodzeniowego i skupienie go na wielu placach i ulicach, by uniknąć dużych skupisk ludzkich.
 

 
Większość jarmarków świątecznych w Europie planowana jest od połowy listopada do 23 lub 24 grudnia 2021, chociaż niektóre miasta ze względu na dochody utracone w zeszłym roku zdecydowały się na wydłużenie działania targów do pierwszego weekendu 2022 roku.
 
Jeśli sytuacja w Europie nie zmieni się to zobaczymy w tym roku jarmark bożonarodzeniowy w wielu miastach w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii czy w Czechach. Oczywiście przed podjęciem decyzji o wyjeździe na dany jarmark świąteczny warto zweryfikować oficjalne strony organizatora by upewnić się, że impreza nie została w ostatniej chwili odwołana.

 
Polecamy również: