Ukraina: transport publiczny między regionami tylko z paszportem COVID lub testem

Ukraina: transport publiczny między regionami tylko z paszportem COVID lub testem

Nie tak dawno informowaliśmy o powrocie połączenia kolejowego z Przemyśla do Lwowa, teraz mamy ważną informację dla nieszczepionych chcących jeździć koleją na Ukrainie. Ukraiński przewoźnik poinformował, że do pociągów wpuszczać będzie wyłącznie z paszportem covidowym lub testem PCR. Certyfikaty lub testy będą wymagane we wszystkich międzyregionalnych środkach komunikacji publicznej na Ukrainie czyli również w autobusach i samolotach.

 

Ukraińska spółka zamierza wprowadzić nowe zasady przejazdów kolejowych w kraju. Od 21 października koleją będzie można podróżować wyłącznie z paszportem COVIDowym lub wynikami testów PCR lub antygenowych. Ukraińskie koleje zapowiadają podjęcie współpracy z firmami wykonującymi testy i umieszczenie punktów poboru wymazów na stacjach kolejowych.
 
Ukraińska kolej nie jest jedynym przewoźnikiem, który wymagać będzie przepustek covidowych w transporcie. Od 21 października we wszystkich międzyregionalnych środkach transportu będzie wymagane świadectwo przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepionki (w przypadku podróży do żółtych regionów zagrożenie covidowego), międzynarodowy certyfikat COVID, status ozdrowieńca, ważny test PCR lub test antygenowy nie starszy niż 72 godziny.
 
Zasady te wprowadzone będą w międzeregionalnych pociągach, autobusach i samolotach na Ukrainie. Paszporty COVIDowe nie będą wymagane w środkach komunikacji miejskiej czy wewnątrz regionów. O zawsze aktualnych nakazach, zakazach i ograniczeniach można przeczytać na oficjalnych ukraińskich stronach Visitukraine.

 
Polecamy również: