Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy Drezno 2021. Czy odwołany?

Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy Drezno 2021. Czy odwołany?

Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie jest jednym z największych i najsłynniejszych jarmarków świątecznych nie tylko w Niemczech ale i w całej Europie albo i na świecie. Tradycja organizacji jarmarku w Dreźnie sięga 1434 roku. Czy w 2021 roku będzie Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie? Kiedy jest jarmark świąteczny 2021 w Dreźnie? Czy będzie odwołany? Oto daty!

 

W 2020 roku planowana 586 edycja jarmarku w Dreźnie została odwołana ale w 2021 roku nic nie wskazuje na to, by impreza miała zostać odwołana. Wiadomo już kiedy w tym roku będzie jarmark świąteczny Dresdner Striezelmarkt w Dreźnie.
 
Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie 2021 potrwa od 22 listopada. Do kiedy jest jarmark w Dreźnie w tym roku? Datą zakończenia tegorocznego jarmarku świątecznego ma być 24 grudnia.
 
Wśród atrakcji jarmarku w Dreźnie są oczywiście stragany z pamiątkami i ozdobami świątecznymi, rękodziełem, odzieżą czy zabawkami, a także największa na świecie drewniana piramida schodkowa. W Dreźnie pojawią się oczywiście również kramy z jedzeniem.
 
Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie organizowany jest przy Altmarkt w centrum miasta. Władze miejskie sugerują by zaparkować na parkingu Park+Ride i dojechać do jarmarku komunikacją publiczną. Warto pamiętać, że jeśli macie więcej czasu na zwiedzanie Drezna w grudniu to w mieście da się znaleźć również inne mniejsze i mniej ważne i mniej zatłoczone jarmarki bożonarodzeniowe.

 

Polecamy również: