Wraca pociąg z Przemyśla do Lwowa! Ruch pociągów z Ukrainy będzie wznowiony?

Wraca pociąg z Przemyśla do Lwowa! Ruch pociągów z Ukrainy będzie wznowiony?

Kiedy wracają pociągi z Polski na Ukrainę? Już na dniach! Przez wiele długich miesięcy połączenia kolejowe do Polski z krajów zewnętrznych były zawieszone z powodu decyzji polskich władz. Wreszcie, po wielu wcześniejszych zapowiedziach które nie doszły do skutku, zgoda na przywrócenie połączeń na Ukrainę została wydana. Od kiedy wracają pociągi do Lwowa z Przemyśla?

 

Międzynarodowe połączenia z Ukrainy zostały zawieszone w marcu 2020 roku. Data wznowienia pociągów z Przemyśla do Kijowa czy Odessy była kilkukrotnie odsuwana. Teraz wygląda na to, że zawieszenie połączeń do końca września 2021 roku było ostatnim przedłużeniem tego terminu.
 
W myśl nowych przepisów, które mają wejść w życie pociągi z Ukrainy i na Ukrainę mogą zostać wznowione od października 2021 roku. Jeżdżących do Lwowa najbardziej zainteresuje możliwość bezpośredniego przejazdu pociągiem z Przemyśla na dworzec kolejowy we Lwowie.
 
Prawdopodobnie na przywrócenie regularnego kursowania ukraińskich pociągów na dworzec w Przemyślu trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać ale jeśli planujecie wyjazd pociągiem do Lwowa to warto sprawdzać oficjalne strony ukraińskich kolei i znajdujące się tam rozkłady jazdy.

 
Polecamy również: