Gruzja pogoda we wrześniu. Czy jest ciepło 2021? Prognoza

Gruzja pogoda we wrześniu. Czy jest ciepło 2021? Prognoza

Gruzja nie należy do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów więc wiele osób nie wie jaka jest pogoda w Gruzji we wrześniu. Jeśli zastanawiacie się czy we wrześniu w Gruzji jest ciepło to postanowiliśmy to sprawdzić. Jaka jest pogoda w Gruzji we wrześniu?

 

Koniec lata i początek jesieni w Gruzji to okres dość ciepłej pogody. W Gruzji jest nieco cieplej niż w Polsce ale nie jest to destynacja, która zapewnia najlepszą wymarzoną pogodę. Jaka ma być temperatura?
 
Rzut oka na długoterminową pogodę w stolicy Gruzji Tbilisi pozwala stwierdzić, że pogoda jest nieco lepsza niż w Polsce ale szału nie ma.
 
Pierwsza połowa września w Gruzji to temperatury w granicach od 19 do 34 stopni Celsjusza. Zdarzają się dni pełne opadów, a także z dużym zachmurzeniem.
 
Pogoda na drugą połowę września 2021 zapowiada się nieco lepiej. W Gruzji temperatura może dochodzić do 26-29 stopni Celsjusza. Synoptycy nie zapowiadają opadów, ale mogą trafić się dni z zachmurzeniem częściowym. W nocy słupki rtęci mogą dochodzić do 20 stopni na plusie w pierwszej połowie i 17 stopni w drugiej połowie września. Im dalej w jesień, tym jednak chłodniej. Pod koniec września nie jest to już najlepsza destynacja turystyczna.

 
Polecamy również: