Balaton pogoda we wrześniu. Czy jest ciepło 2021? Prognoza

Balaton pogoda we wrześniu. Czy jest ciepło 2021? Prognoza

Balaton to dla wielu Polaków skojarzenie z czasami wyjazdów wakacyjnych w czasach słusznie minionych. Wiele osób planuje powrót nad Balaton i zastanawia się jaka jest pogoda nad Balatonem we wrześniu. Czy nad Balatonem na Węgrzech jest ciepło we wrześniu? Jakie są prognozy na wrzesień? Czy warto jechać nad Balaton we wrześniu?

 

Balaton i jego najbliższe okolice nadaje się na wyjazd urlopowy zarówno w sezonie wakacyjnym jak i krótko po nim. Jaka jest pogoda we wrześniu?
 
Wrzesień nad Balatonem jest cieplejszy niż w Polsce jednak nie można się spodziewać gigantycznych upałów. W pierwszej połowie września nad Balatonem można spodziewać się temperatur w granicach od 23 do 26 stopni w ciągu dnia i około 15 stopni nocą.
 
W drugiej połowie września nad Balatonem nie jest już tak ciepło. Pogoda nieco się pogarsza i można spodziewać się temperatury w granicach od 21 do 26 stopni, a także zachmurzeń, a nawet przelotnych opadów deszczu.
 
Podsumowanie: czy nad Balatonem jest ciepło we wrześniu? W pierwszej połowie września tak, jednak z nadejściem jesieni nie jest to już idealna destynacja turystyczna gwarantująca dobrą i słoneczną pogodę. Wciąż jednak we wrześniu w Budapeszcie i nad Balatonem jest cieplej niż w Polsce.

 
Polecamy również: