Czy do Dubrownika potrzebna jest zielona karta? Dubrownik samochodem

Czy do Dubrownika potrzebna jest zielona karta? Dubrownik samochodem

Dubrownik jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Chorwacji. Wiele osób decyduje się na zwiedzanie Dubrownika samochodem. Dojazd z terytorium Chorwacji do Dubrownika wymaga przekroczenia chorwackiej granicy bowiem Dubrownik jest chorwacką eksklawą. Wielu kierowców zastanawia się czy do Dubrownika potrzebna jest Zielona Karta. Czy trzeba mieć Zieloną Kartę jadąc do Dubrownika? Sprawdźmy to!

 

Przejazd z głównego terytorium Chorwacji do popularnego turystycznego Dubrownika wymaga przekroczenia granicy i przejechania przez terytorium Bośni i Hercegowiny dlatego też wątpliwość na temat posiadania Zielonej Karty ma pewne uzasadnienie.

 
W istocie przez pewien czas wymagane było posiadanie Zielonej Karty jadąc samochodem do Dubrownika. Było tak do 2020 roku. W 2020 roku Bośnia i Hercegowina przystąpiła do Porozumienia Wielostronnego. Co to oznacza?

 
Ni mniej, ni więcej to, że od tego momentu Polacy jadący swoimi własnymi samochodami do Dubrownika z terytorium Chorwacji przez Bośnię i Hercegowinę nie potrzebują już posiadania Zielonej Karty. Wystarczy posiadanie wyłącznie zwykłego kwitka poświadczającego posiadanie polskiej polisy OC.

 
Polecamy również: