Ile kosztuje zwiedzanie Zamku w Wiśniczu. Cena biletów

Zamek w Wiśniczu to ciekawa atrakcja dla tych, którzy zwiedzali już na przykład Wawel czy Zamek w Pieskowej Skale. Oddalony o około godzinę jazdy z centrum Krakowa zamek odwiedzają zarówno mieszkańcy Krakowa jak i turyści z innych zakątków. Przed podróżą wiele osób zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie zamku w Wiśniczu. Jaki jest cennik biletów? Ile trzeba zapłacić za wstęp? Sprawdźmy!
 
Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje wstęp na Zamek w Wiśniczu to mamy dla Was odpowiedź. Bilet normalny na Zamek w Wiśniczu to koszt 18 złotych, a bilet ulgowy kosztuje 12 złotych.
 
Można zdecydować się jedynie na wstęp na zamkowy dziedziniec. Ta atrakcja to koszt 5 złotych. Wstęp jest bezpłatny przy zakupie biletu na zwiedzanie zamku lub skorzystanie z innej atrakcji, którą jest Bastion VR.
 
Bilet normalny na Bastion VR to koszt 14 zł, a bilet ulgowy wyceniono na 9 złotych. Istnieją też bilety łączone na zwiedzanie zamku oraz bastion VR, których koszt to odpowiednio 24 zł za bilet normalny i 16 zł za ulgowy.
 
Zamek w Wiśniczu oferuje jeszcze jedną atrakcję – Trasę Podziemną z Wystawą Średniowiecznych Narzędzi Tortur. Koszt zwiedzania to 10 zł za bilet normalny i 6 zł za bilet ulgowy.
 
Kolejną atrakcją jest zwiedzanie kaplicy, krypty Lubomirskich i wystawy Pompa Funebris. Koszt to 10 zł za bilet normalny i 6 zł za ulgowy.
 
Arsenał Wiśnicki to kolejna atrakcja wyceniona tak samo. Normalny 10 zł, ulgowy 6 zł. Cennik Zamku w Wiśniczu o którym piszemy obowiązuje w 2021 roku więc jeśli czytacie ten tekst w 2022 roku to warto dowiedzieć się ile kosztuje zwiedzanie zamku w Wiśniczu na oficjalnej stronie muzeum.

 
Polecamy również: