Wakacje bez pociągu z Przemyśla do Lwowa. Kiedy wróci pociąg na Ukrainę?

Wakacje bez pociągu z Przemyśla do Lwowa. Kiedy wróci pociąg na Ukrainę?

Wyjazd pociągiem z Przemyśla do Lwowa i dalej na przykład do Kijowa był przez długi czas jednym z bardziej popularnych sposobów dojazdu na Ukrainę. Od dłuższego już czasu pociąg obsługiwany przez ukraiński odpowiednik PKP jest zawieszony z powodu decyzji polskich władz. Kiedy będzie można pojechać pociągiem z Przemyśla do Lwowa w 2021 roku? Kiedy wrócą pociągi na Ukrainę?

 
Wyjazd pociągiem z Przemyśla do Lwowa jest jednym z najprostszych sposobów dojazdu do miasta. Krótką trasę skład pokonuje wprawdzie dość długo ale za to nie stoi się w kolejce na granicy bowiem kontrole przeprowadzane są w czasie jazdy pociągu. Od dłuższego czasu pociągi obsługiwane przez ukraińską spółkę są zawieszone.
 
Wielu turystów zastanawia się kiedy wróci pociąg z Przemyśla do Lwowa. Wiadomo, że w te wakacje nie ma na to szans. Według decyzji polskich władz połączenia z Przemyśla obsługiwane przez ukraińskiego przewoźnika mogą wrócić najwcześniej po 31 sierpnia 2021 roku.
 
Ukraińskie władze już wcześniej informowały o próbach przekonania strony polskiej do przywrócenia ruchu pociągów. Jak widać niewiele z tego wyszło. Obecnie społeczność przygraniczna przygotowała internetową petycję do Mateusza Morawieckiego prosząc o zmianę decyzji Polaków. Skończy pewnie jak każda inna internetowa petycja.
 
Aktualizacja: strona polska przedłużyła zakaz do końca września 2021.

 

Warto przeczytać również: