Czy z Tunezji jest kwarantanna? Wakacje 2021

Czy z Tunezji jest kwarantanna? Wakacje 2021

W czerwcu 2021 roku polskie władze z zaskoczenia przygotowały nowe przepisy uderzające w podróżnych. Zadecydowano o wprowadzeniu kwarantanny dla osób przyjeżdżających z krajów znajdujących się poza Strefą Schengen i EOG. Wiele osób zastanawia się czy z Tunezji jest kwarantanna. Ile trwa kwarantanna z Tunezji do Polski? Sprawdźmy to!
 
Jeśli zastanawiacie się czy wprowadzone przez rząd przepisy dotyczą przyjazdów z Tunezji to nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Tunezja nie znajduje się w Strefie Schengen. Odpowiedź na pytanie czy z Tunezji jest kwarantanna jest twierdząca. Tak, z Tunezji jest kwarantanna trwająca 10 dni z której nie zwolni test wykonany zaraz po przyjeździe.
 
Istnieje pewna grupa osób, które nie mają kwarantanny, są to m.in. osoby zaszczepione. Jak jeszcze uniknąć kwarantanny? By nie mieć kwarantanny po wakacjach w Tunezji trzeba wrócić do Polski przez kraj znajdujący się w Strefie Schengen lub Europejskim Obszarze Gospodarczym.
 
Kwarantanna będzie obowiązywać tylko przy przylocie bezpośrednio z Tunezji do Polski. Można więc wylądować w Niemczech i wrócić do Polski samochodem by nie mieć kwarantanny.

 
Polecamy również: