Czy z Rumunii jest kwarantanna? Ile dni? Wakacje 2021

Czy z Rumunii jest kwarantanna? Ile dni? Wakacje 2021

Kolejny raz polskie władze zaskoczyły turystów i niespodziewanie wprowadziły przepisy, których nikt się nie spodziewał. Mowa oczywiście o wprowadzonej w czerwcu 2021 roku kwarantannie po powrocie spoza krajów EOG oraz Strefy Schengen. Od tego czasu wiele osób zastanawia się czy wracając z Rumunii jest kwarantanna. Czy przyjazd z Rumunii wiąże się z “aresztem domowym”? Ile trwa kwarantanna? Czy jest z Rumunii?
 
Aktualizacja: przepisy zdążyły już się zmienić. Aktualnych trzeba szukać na stronach ministerstw.
 
Media głównego nurtu rozpisywały się w czerwcu 2021 roku o kwarantannie przy powrocie z krajów nie znajdujących się w Strefie Schengen. Zapomniały jednak, że kwarantanna nie obowiązuje z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Co to oznacza?
 
Rumunia nie znajduje się w gronie państw należących do Strefy Schengen, znajduje się jednak w gronie państw będących w EOG.
 
Czy jest kwarantanna z Rumunii? Na to pytanie chyba łatwo sobie odpowiedzieć znając powyższe fakty. Ile trwa? To też nie będzie dla nikogo zagadką.
 
Nawet gdyby kwarantanna z Rumunii obowiązywała to tyczyłoby się to wyłącznie bezpośrednich przylotów na lotniska w Polsce. Nikt nie byłby w stanie sprowadzić czy ktoś wrócił z Rumunii samochodem.

 
Polecamy również: