Czy w Holandii trzeba nosić maseczki? Od kiedy nie trzeba?

Amsterdam jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w całej Europie. Dla Polaków to dość rzadko spotykana miejscówka na wakacje dlatego też nie każdy o tym pisze. Wiele osób wybierających się do Amsterdamu zastanawia się czy w Holandii trzeba nosić maseczki. Gdzie trzeba nosić maseczki w Holandii i Amsterdamie? Od kiedy nie trzeba nosić maseczek w Holandii? Oto odpowiedź.

 
Jeśli zastanawiacie się czy w Holandii trzeba nosić maseczki to mamy dla Was odpowiedź. Holenderskie przepisy nie były tak abstrakcyjne jak te w Polsce, które nakazywały noszenia nawet na otwartej przestrzeni. W Holandii obecnie i już od dłuższego czasu obowiązują proste przepisy: w zamkniętych przestrzeniach publicznych zakrywanie ust i nosa jest wymagane, a poza nim nie.
 
Czy w Holandii trzeba nosić maseczki? Tak – w sklepie, metrze czy autobusie – tak do 26 czerwca 2021 roku. Do kiedy w Holandii trzeba nosić maseczki i od kiedy nie będzie ich trzeba nosić? Od soboty 26 czerwca 2021 roku Holandia znosi obowiązek noszenia maseczek poza transportem publicznym i na lotniskach. Maseczek nie będzie trzeba nosić nigdzie pod warunkiem zachowania odległości 1,5 metra czyli w praktyce – kompletnie nigdzie.
 

Poza przestrzeniami zamkniętymi obowiązku takiego nie ma i nie było. Jeśli czytacie ten tekst w późniejszych miesiącach 2021 roku to warto zweryfikować informacje. Być może maseczek nie będzie trzeba nosić nigdzie nawet bez zachowania odstępu. Najlepszym źródłem pod koniec roku będą oficjalne strony holenderskiego rządu.

 
Polecamy również: