Czy w Grecji trzeba nosić maseczki? Czy są potrzebne 2021

Grecja od wielu lat bije turystyczne rekordy popularności. W 2021 roku również wiele tysięcy osób zastanawia się nad wyjazdem do Grecji. Jeśli planujecie wakacje to warto sprawdzić gdzie trzeba nosić maseczki. Wiele osób zastanawia się czy w Grecji trzeba nosić maseczki. Obowiązek zakrywania twarzy może zepsuć nawet najlepsze wakacje dlatego też sprawdzamy czy w Grecji trzeba nosić maseczkę.

 

Jeśli planujecie wyjazd do Grecji na wakacje w 2021 roku to mamy zarówno dobre jak i złe wiadomości dotyczące konieczności noszenia maseczek. W Grecji trzeba nosić maseczki we wszystkichprzestrzeniach publicznych na przykład na lotnisku. Oczywiście Grecy niezbyt chętnie stosują się do przestrzegania wymaganych obostrzeń więc turystów też przesadnie o to nie męczą.
 
Jeśli jednak planujecie wyjazd do Grecji to warto pamiętać, że nie da się tu pojechać bez testów czy szczepień tak jak chociażby do Chorwacji czy Hiszpanii gdzie w tym roku na wakacje jeździ się całkowicie normalnie. W Grecji władze mogą też wyrywkowo kontrolować stan zdrowia turystów więc jeśli nie chcecie mieć do czynienia z biurokracją albo zostać zamknięci na kwarantannie to lepiej w 2021 roku wybrać inny kierunek wyjazdu.
 
Podsumowując: czy w Grecji trzeba nosić maseczki? Przepisy w Grecji są obecnie bardziej restrykcyjne od tych Polsce ale w dynamicznej sytuacji zawsze warto sprawdzać informacje na oficjalnych stronach greckich ministerstw.

 
Polecamy również: