Czy w Egipcie trzeba nosić maseczki? Gdzie obowiązują 2021?

Zwiedzanie Egiptu od zawsze fascynowało wielu Polaków. W 2021 roku nie jest inaczej. Egipt wciąż pozostaje atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Jeśli planujecie wyjazd do Egiptu to zastanawiacie się pewnie czy w Egipcie trzeba nosić maseczki. Czy Egipt wymaga maseczek? Gdzie w Egipcie trzeba nosić maseczki? Oto informacje na wakacje.

 
Jeśli planujecie wyjazd do Kairu czy Aleksandrii i zastanawiacie się czy trzeba nosić maseczki w Egipcie to mamy dla Was odpowiedź. Z początkiem wakacji 2021 roku przepisy maseczkowe w Egipcie wyglądają podobnie od tych w Polsce. Co to oznacza?
 
Maseczki trzeba nosić w zamkniętych przestrzeniach publicznych takich jak środki komunikacji publicznej i miejskiej albo taksówki. Nie trzeba ich nosić na otwartych przestrzeniach. Mimo istnienia obowiązku noszenia maseczek niewiele osób nosi je w wymaganych miejscach. Praktyka pokazuje, że w turystycznych miejscówkach przepisy nie są zbyt mocno egzekwowane.
 
Podsumowanie: czy w Egipcie trzeba nosić maseczki? Istnieją przepisy nakazujące zasłanianie nosa i ust w publicznych przestrzeniach zamkniętych. Jeśli czytacie ten tekst później w 2021 roku to warto sprawdzić czy w dynamicznej sytuacji przepisy nie zmieniły się. Najlepszym ku temu źródłem są oficjalne strony egipskich ministerstw.

 
Polecamy również: