Uwaga! Otwarcie WSZYSTKICH przejść granicznych z Ukrainą. Kiedy otwarcie?

Uwaga! Otwarcie WSZYSTKICH przejść granicznych z Ukrainą. Kiedy otwarcie?

W czasach zdecydowanego spadku ruchu granicznego na polsko-ukraińskiej granicy pozamykano wiele mniejszych przejść takich jak chociażby Krościenko-Smolnica. Ukraińskie służby graniczne poinformowały właśnie, że okres zamknięcia przejść odchodzi w zapomnienie. Ukraina otwiera wszystkie ukraińsko-polskie przejścia graniczne. Od kiedy wszystkie granice będą w pełni otwarte? Kiedy otwarcie przejść Krościenko-Smolnica, Dołhobyczów-Uhrynów i Zosin-Uściług?

 

Sposobem na ominięcie kolejek na granicach z Ukrainą w Korczowej czy Medyce zawsze jest przejazd przez mniej uczęszczane przejścia. W ostatnich kilkunastu miesiącach było to zadanie utrudnione przez zamknięcia przejść. Teraz sytuacja wraca do normy.
 
Ukraińskie służby poinformowały, że planują uruchomienie wszystkich pozamykanych do tej pory przejść 23 czerwca 2021 roku. Do tej pory czynnych było jedynie pięć przejść granicznych. Pozamykane były przejścia graniczne Dołhobyczów-Uhrynów, Krościenko-Smolnica oraz Zosin-Uściług.
 
Przypominamy, że Polacy jadący na Ukrainę poza dokumentami koniecznymi do wyjazdu na Ukrainę muszą obecnie posiadać test lub szczepienie, a także wyposażyć się w ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę.

 
Polecamy również: