Czy we Włoszech trzeba nosić maseczki? Gdzie trzeba? 2021

Włochy od zawsze są atrakcyjnym turystycznie krajem. Nie inaczej jest w 2021 roku. W 2021 roku jednak wielu turystów zastanawia się czy we Włoszech trzeba nosić maseczki. Gdzie trzeba nosić maseczki na wakacjach we Włoszech? Gdzie we Włoszech nie trzeba nosić maseczek? Czy maseczki trzeba nosić na Sycylii? Sprawdźmy to! Oto aktualne informacje.

 
Jeśli planujecie wyjazd do Włoch na wczasy to zapewne zastanawia Was konieczność noszenia maseczek we Włoszech. Mamy odpowiedź na to pytanie. Czy trzeba nosić maseczki? Przepisy we Włoszech są podobne do tych, które z początkiem lata 2021 roku obowiązują w Polsce. Oznacza to konieczność noszenia maseczek w publicznej przestrzeni zamkniętej takiej jak chociażby wnętrza sklepów, środki komunikacji publicznej czy urzędy.
 
Nie ma obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni chyba, że nie ma możliwości zachowania dystansu. Oczywiście nikt go nie zachowuje. Wielu Włochów mimo obowiązujących przepisów podchodzi ze zdecydowanym dystansem do nakazów władz i nie będzie zdziwieniem dla żadnego turysty jeśli w hotelu nikt od niego maseczki wymagać nie będzie.
 
Od nakazu noszenia maseczek we Włoszech obowiązują wyjątki takie jak osoby do 6. roku życia, osoby z niepełnosprawnościami czy uprawianie sportu. Jeśli czytacie ten tekst pod koniec 2021 roku to oczywiście przepisy maseczkowe we Włoszech mogą być już inne. Wówczas najlepiej sprawdzić je na oficjalnych stronach włoskich ministerstw.

 
Polecamy również: