Czy w Hiszpanii trzeba nosić maseczki? Gdzie trzeba 2021

Hiszpania zawsze była dla Polaków atrakcyjnym miejscem na wakacje. Nie inaczej jest w 2021 roku chociaż podróże do Hiszpanii są trudniejsze niż zwykle. Wielu turystów zastanawia się czy w Hiszpanii trzeba nosić maseczki. Od kiedy nie trzeba maseczek w Hiszpanii? Gdzie trzeba nosić maseczki w Hiszpanii? Czy trzeba na Wyspach Kanaryjskich?

 

Hiszpania przez długi czas należała do krajów w których obowiązywały przepisy zmuszające obywateli do noszenia maseczek nawet na otwartych przestrzeniach mimo dowodów na to, że ma to niewielkie znaczenie. Dopiero w drugiej połowie czerwca 2021 roku hiszpańskie władze poinformowały, że nakaz do którego i tak nie stosowało się wielu obywateli, zostanie zniesiony.
 
Czy w Hiszpanii trzeba nosić maseczki na otwartej przestrzeni? Wymóg taki obowiązuje do 26 czerwca 2021 roku. Po 26 czerwca 2021 roku nie trzeba nosić maseczek na otwartej przestrzeni. Wciąż w mocy pozostaje jednak nakaz zasłaniania ust i nosa w publicznych przestrzeniach zamkniętych.
 
Maseczek nie trzeba będzie nosić na otwartej przestrzeni pod warunkiem możliwości zachowania dystansu. W praktyce pewnie podobnie jak i w innych krajach dystansu nikt zachowywać nie będzie. Wraz z upływem czasu w 2021 roku być może obowiązek noszenia maseczek zostanie przywrócony więc jeśli czytacie ten tekst pod koniec roku to warto sprawdzić aktualne przepisy na oficjalnych stronach hiszpańskich ministerstw.

 
Polecamy również: