Czy w Turcji trzeba nosić maseczki 2021? Gdzie obowiązują?

Czy w Turcji trzeba nosić maseczki 2021? Gdzie obowiązują?

Turcja od lat jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych dla wczasowiczów z Polski. Niesłabnąca popularność tureckich kurortów sprawia, że wielu potencjalnych turystów zastanawia się jakie zasady panują w Turcji w 2021 roku. Czy w wakacje 2021 roku w Turcji trzeba nosić maseczki? Gdzie w Turcji trzeba nosić maseczki? Sprawdźmy jak wygląda sytuacja.

 

Jeśli planujecie wyjazd do Turcji i zastanawiacie się czy w Turcji trzeba nosić maseczki to mamy dla Was odpowiedź. Przepisy w Turcji zakładają noszenie maseczek w publicznych przestrzeniach. W mediach pojawiają się informacje o tym, że obowiązek ten dotyczący otwartych przestrzeni publicznych może zostać wkrótce zniesiony.
 
W hotelu maseczek nie trzeba mieć. Działają też kawiarnie i restauracje. W kurortach i turystycznych miejscówkach podejście do nakazu jest dość zdystansowane ale jeśli macie przechadzać się po mieście w mniej turystycznych lokalizacjach to obowiązek może być mocniej egzekwowany.
 
Przepisy mogą zmienić się w każdej chwili więc warto zawsze obserwować oficjalne komunikaty by dowiedzieć się jak wygląda obowiązek noszenia maseczek w Turcji w późniejszych miesiącach 2021 roku.

 
Polecamy również: