Czy w Bułgarii trzeba nosić maseczki 2021? Gdzie obowiązują?

Bułgaria od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych wśród turystów z Polski. W 2021 roku nie jest inaczej. Jedynym co różni ten rok od innych jest to, że w niektórych krajach trzeba nosić maseczki. Czy tak jest w Bułgarii? Czy w Bułgarii trzeba nosić maseczki? Gdzie trzeba nosić maseczki w Bułgarii? Sprawdźmy to!

 
Jeśli zastanawiacie się czy w Bułgarii trzeba nosić maseczki na zewnątrz to oczywiście nie macie się nad czym zastanawiać. Od dawna już nie trzeba. Czy trzeba nosić w przestrzeniach zamkniętych?
 
Z początkiem czerwca 2021 roku bułgarskie władze zapowiedziały, że maseczek nie trzeba będzie nosić w siłowniach, salonach fryzjerskich, małych sklepach czy biurach jeśli wszyscy są zaszczepieni. Podobne przepisy mają dotyczyć się zarówno klientów jak i pracowników restauracji czy kawiarenek i barów.

 
Jak będzie to wyglądać w praktyce? Pewnie tak, że nikt nie będzie ich nosić. Z resztą już teraz w wielu turystycznych miejscach nikt nie czepia się turystów. Plan rządzących w Bułgarii jest taki, że wymóg ma obowiązywać w transporcie publicznym, dużych galeriach handlowych oraz w budynkach administracji publicznej.
 
Oczywiście przepisy dotyczące noszenia maseczek mogą się z czasem zmienić. W końcówce 2021 roku warto więc śledzić oficjalne komunikaty na stronach bułgarskich ministerstw.

 
Polecamy również: