Czy w Czechach trzeba nosić maseczki? Gdzie obowiązują

Czy w Czechach trzeba nosić maseczki? Gdzie obowiązują

Od czerwca 2021 roku wyjazd do Czech jest możliwy bez konieczności posiadania żadnych zaświadczeń czy testów. Wiele osób wybierających się na przykład do Pragi zastanawia się czy w Czechach trzeba nosić maseczki. Gdzie obowiązują maseczki w Czechach w Pradze czy Brnie? Sprawdźmy jak wyglądają przepisy.

 

Czechy od dawna są prawdziwym turystycznym hitem i w 2021 roku nie jest inaczej. Wiele osób wybierających się do Czech zastanawia się czy w Czechach trzeba nosić maseczki. Przepisy w tej kwestii wyglądają obecnie podobnie jak w Polsce.
 
W Czechach trzeba nosić maseczki w zamkniętych przestrzeniach na przykład w trakcie wydarzeń kulturalnych. Na zewnątrz nie trzeba nosić maseczek chyba że nie da się utrzymać dystansu na przykład na przystanku autobusowym czy stacji kolejowej. Oczywiście tak samo jak w Polsce mało kto wprowadza ten przepis w życie.
 
W turystycznych miejscówkach tak samo jak i w Polsce oraz w innych krajach nie wszyscy stosują się do przewidzianych prawem wymogów.
 
Podsumowując: czy w Czechach trzeba nosić maseczki? Przepisy w Czechach są podobne do Polski – nie trzeba zasłaniać twarzy na otwartych przestrzeniach. Oczywiście sytuacja zawsze może się zmienić więc jeśli czytacie ten tekst długo od publikacji w czerwcu 2021 roku to warto sprawdzić aktualne przepisy na oficjalnych stronach czeskich ministerstw.

 
Polecamy również: