Krakowska Karta Turystyczna – cena i czy warto

Krakowska Karta Turystyczna – cena i czy warto

W wielu turystycznych miastach wprowadzane są karty, które umożliwiają darmowy wstęp do muzeów i atrakcji albo darmowe przejazdy komunikacją publiczną. Kraków nie jest tu wyjątkiem. Od pewnego czasu w Krakowie działa turystyczna karta KrakowCard Krakow Tourist Card znana także jako Krakowska Karta Turystyczna. Jaka jest jej cena i ile kosztuje ? Jakie muzea można zobaczyć z Kartą Turystyczną? Czy się opłaca? Oto nasza opinia.

 

Krakowska Karta Turystyczna dostępna jest w trzech różnych wariantach. Karta na 3 dni kosztuje 160 złotych, na 2 dni kosztuje 140 złotych, a karta na 3 dni bez możliwości darmowych przejazdów komunikacją miejską z samym tylko wstępem do muzeów i atrakcji to koszt 90 zł za 3 dni.
 
Nie będziemy pisać gdzie kupić Krakowską Kartę Turystyczną bo nikt nam za to nie zapłacił ale jeśli potrzebujecie ją mieć to pewnie znajdziecie ją bez trudu.

 


Jakie muzea akceptują kartę?


 
Według spisu na stronie po zakupieniu Krakow Tourist Card lub Krakowskiej Karty Turystycznej wejść można do muzeów takich jak: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Rynek Podziemny, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Gmach Główny Muzeum Narodowego, Muzeum Rydlówka, Muzeum Etnograficzne, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Ulica Pomorska, trasę Mury Obronne, Celestat, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Muzeum Książąt Czartoryskich, Wieżę Ratuszową, Dwór w Branicach, Muzeum Żydowskie Galicja, Barbakan, Aptekę Pod Orłem, Muzeum Armii Krajowej, Krzysztofory, Dom Jana Matejki, Galeria Sztuki Polskiej w Sukiennicach, Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Dom Zwierzyniecki, podziemia kościoła św. Wojciecha, Ośrodek Kultury Europejskiej, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Muzeum Historii Akademii Górniczo- Hutniczej, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Stara Synagoga, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły, Kamienica Szołayskich, Kamienica Hipolitów, Bazylika Mariacka, Galeria Tadeusza Kantora i Kopiec Kościuszki.
 
W sumie z kartą można więc wejść aż do 38 najróżniejszych muzeów i atrakcji w Krakowie. Warto pamiętać, że któreś z muzeów może być nieczynne. W chwili publikacji tego tekstu w czerwcu 2021 roku nieczynny jest Celestat czy Krzysztofory.

 


Dodatkowe zniżki z Krakowską Kartą Turystyczną


 
Poza darmowym wstępem karta oferuje zniżki o wysokości 10 lub 15% w takich lokalach jak Moa Burger, Edo Sushi, Starbucks, Fab Fusion i Subway, zniżkę w muzeum pinballa i wypożyczalni Avis. Nie są to może najlepsze miejscówki w Krakowie ale warto mieć również i to na uwadze.

 


Czy warto kupić Krakowską Kartę Turystyczną?

Tutaj dochodzimy do samego sedna. Dla kogo jest karta turystyczna w Krakowie? Jeśli wybieracie się do Krakowa i macie zamiar zwiedzać wiele muzeów, a zamiast taksówek czy własnego samochodu chcecie tłuc się komunikacją miejską to zakup karty może okazać się całkiem dobrym pomysłem.
 
Zastanawiając się nad zakupem warto pamiętać, że w specjalne dni muzea w Krakowie oferują wejście za darmo. Nie wszystkie ale większość z tych ciekawych. Czy opłaca się skorzystać z karty musicie sami przeliczyć podliczając koszt wstępu do poszczególnych miejscówek, które chcecie zobaczyć.
 
Jeśli wybieracie się do przynajmniej kilku muzeów to opłacalny może być zakup na przykład trzydniowej karty ze wstępem do muzeów i atrakcji za 90 zł od osoby. Taka kwota zwróci się po pójściu do około 4-5 droższych muzeów. Generalnie rzecz biorąc nasza opinia o karcie jest pozytywna ale nadaje się ona dla osób które planują zobaczyć naprawdę wiele atrakcji. Turyście może się ona przydać znacznie bardziej niż podobna turystyczna karta we Lwowie

 
Warto przeczytać również: