Czy 6 czerwca 2021 jest niedziela handlowa?

Czy 6 czerwca 2021 jest niedziela handlowa?

6 czerwca 2021 roku jest dniem kończącym długi weekend z którego mogliśmy skorzystać dzięki bliskości święta znanego jako Boże Ciało. Ostatni dzień długiego weekendu to tradycyjnie dzień powrotów z wyjazdów. W takiej chwili przydają się otwarte sklepy by zrobić szybkie zakupy. Wiele osób zastanawia się czy 6 czerwca 2021 roku to niedziela handlowa. Czy sklepy są otwarte 6 czerwca czy zamknięte? Sprawdźmy to!

 

Jeśli planowaliście wypad na zakupy do sklepu 6 czerwca 2021 roku to nie mamy dla Was zbyt dobrych wiadomości. Przez polityczne decyzje większość niedziel w Polsce to niedziele z zakazem handlu. Niedziel handlowych jest tylko kilka w roku i niedziela 6 czerwca do nich nie należy.
 
Czy 6 czerwca 2021 roku to niedziela handlowa? Nie, to niedziela z zakazem handlu. Większość sklepów jest więc zamknięta. Zakupy można zrobić w małych sklepach w których sprzedaje właściciel, w sklepach na dworcach i lotniskach, a także w sklepach na stacjach benzynowych. Otwarte są też czasem małe osiedlowe sklepiki ale w dużych marketach czy galeriach zakupów nie uda się zrobić.
 
Podsumowanie: czy 6 czerwca to niedziela handlowa? Nie. Otwarte są za to restauracje. Najbliższa niedziela handlowa w czerwcu to dopiero 27 czerwca 2021.

 
Polecamy również: