Noc Muzeuów 2021 w Krakowie – kiedy jest? Jakie muzea?

Noc Muzeuów 2021 w Krakowie – kiedy jest? Jakie muzea?

Wiele osób zastanawia się kiedy jest Noc Muzeów w 2021 roku. Ogólnie rzecz biorąc w większości miast świata odbywa się 15 maja. W Krakowie w 2021 roku jest jednak inaczej. Kiedy jest Noc Muzeów w Krakowie w 2021 roku? Jak wygląda Noc Muzeów w tym roku w Krakowie? Jakie będą atrakcje? Sprawdźmy to!

 

Noc Muzeów to ogólnoświatowa akcja polegająca na udostępnieniu muzeów wieczorami w wielu krajach i miastach świata. Od wielu lat Noc Muzeów działa też w Polsce i w Krakowie. W 2021 roku Noc Muzeów w większości miejsc została zorganizowana wieczorem w piątek w nocy z 14 na 15 maja. W Krakowie jest inaczej.
 
Noc Muzeów 2021 roku w Krakowie wypada nie 15 tylko 21 maja w piątek. Wypada też nie w nocy, a w dzień. Większość instytucji kultury, które biorą udział w akcji otwarta będzie od godzin porannych do godzin popołudniowych. Większość zwiedzić będzie można za darmo albo za symboliczną złotówkę, ale nie wszystkie.
 
W Krakowie w 2021 roku w ramach Nocy Muzeów zobaczyć będzie można między innymi następujące atrakcje: Muzeum AK, AirPoint, Muzeum Narodowe, Muzeum Dom Józefa Mahoffera, Kamienica Szołayskich, Nowohuckie Centrum Kultury, Muzeum Podgórza, Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Ogród Botaniczny UJ, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Pawilon Józefa Czapskiego, Muzeum Historii Fotografii, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Nowej Huty, Muzuem Etnograficzne, Muzeum Manggha, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Galeria Bunkier Sztuki, Ogród Doświadczeń, Muzeum Czapskiego, Galeria Sztuki Polskiej XIX w Sukiennicach, Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Zamek Królewski na Wawelu. Ogółem do akcji przystąpiło 38 różnych placówek.
 
Większość z otwartych placówek udostępnia wystawy specjalne oraz standardowe zbiory, większość robi to za darmo, ale nie wszystkie więc warto sprawdzić dokładnie cenniki Nocy Muzeów 2021 w Krakowie.

 

Polecamy również: