Co jest otwarte 1 maja? Czy 1 maja wszystko jest zamknięte?

Co jest otwarte 1 maja? Czy 1 maja wszystko jest zamknięte?

1 maja to w Polsce od wielu już lat dzień ustawowo wolny od pracy w którym większość branż odpoczywa. Wiele osób chce skorzystać z dnia wolnego i zrobić coś konstruktywnego. Wiele osób zastanawia się czy 1 maja wszystko jest zamknięte. Czy 1 maja wszystkie sklepy są pozamykane? Czy coś jest otwarte 1 maja? Co jest otwarte 1 maja? Sprawdźmy to!

 

1 maja to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy znany powszechnie jako Święto Pracy. Czy w tym dniu wszystko jest zamknięte? Nie!
 
Niestety to, że nie wszystko jest zamknięte nie oznacza, że wiele miejsc jest otwartych. Są sklepy otwarte 1 maja – są to zwykle niewielkie sklepy prowadzone przez właścicieli, sklepy w centrach turystycznych miejscowości czy też sklepy na stacjach benzynowych, lotniskach czy dworcach. Sklepy wielkopowierzchniowe takie jak supermarkety spożywcze czy budowlane są zamknięte.
 
1 maja czynna jest gastronomia. W normalnych czasach czynna jest całkowicie normalnie, w 2021 roku by zjeść normalnie na miejscu trzeba udać się do powszechnie panującego w całym kraju “podziemia gastronomicznego”.
 
1 maja działają zwykle również prywatne instytucje kultury. W normalnych czasach działają też kina czy teatry, więc nie wszystko jest zamknięte, ale z drugiej strony wybór otwartych miejsc też nie jest zbyt wielki.
 
Polecamy również: