Czy w weekend majowy w Krakowie płatny parking? 2021!

Czy w weekend majowy w Krakowie płatny parking? 2021!

Weekend majowy każdego roku jest okresem w którym Kraków odwiedza wiele osób, które nie mieszka w mieście. Turystyczny wyjazd do Krakowa to sposób na jednodniową wycieczkę. Gdy przyjedziemy do Krakowa to trzeba zaparkować. Wiele osób zastanawia się czy w weekend majowy parkowanie w Krakowie jest płatne. Sprawdźmy to.

 

Odpowiedź na pytanie czy parkingi są płatne w Krakowie w weekend majowy jest dość proste. W dni ustawowo wolne od pracy w Krakowie parkowanie w strefie płatnego parkowania jest bezpłatne ale długi weekend majowy to nie tylko święta, a więc 1 i 3 maja.

 
Weekend majowy to także 2 maja, który nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Czy w taki dzień parkowanie jest płatne? To zależy.

 
W 2021 roku 2 maja to niedziela więc parkowanie w Krakowie jest bezpłatne, bowiem w każdą niedzielę parkingi w Krakowie są bezpłatne. Inaczej może być w każdym innym roku. Jeśli 2 maja wypadnie w innym dniu tygodnia to za parking w Krakowie trzeba będzie zapłacić.

 
Podsumowanie: czy w długi weekend majowy w Krakowie płaci się za parkowanie? W 2021 roku – nie, bowiem wszystkie z dni długiego weekendu czyli 1, 2 i 3 maja są “czerwone” w kalendarzu.

 
Polecamy również: