We Lwowie już można normalnie zjeść. Oto zasady

We Lwowie już można normalnie zjeść. Oto zasady

Mimo mniejszej liczby przypadków notowanych w kraju w niektórych częściach Ukrainy trwają lockdowny podobne (chociaż i tak mniej restrykcyjne) do tego, który od długich tygodni wprowadzili politycy w Polsce. Jednym z takich miejsc jest Lwów. Mieszkańcy Lwowa mogą jednak cieszyć się od dzisiaj czymś na co od wielu dni czekamy w Polsce – zjeść obiad na mieście.

 

Osoby chcące wybrać się do restauracji we Lwowie nie muszą już korzystać z usług gastronomicznego podziemia jak to ma miejsce w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. We Lwowie działać mogą już ogródki restauracyjne i kawiarniane rozstawiane na wolnym powietrzu.
 
Zasady działania lokali gastronomicznych w ogródkach nie różnią się zbytnio od tego jak lokale działały w grudniu wewnątrz. W wielu miejscach obowiązuje na przykład elektroniczne menu wywoływane za pomocą kodów QR na ekranie telefonu komórkowego lub tabletu. Wśród środków bezpieczeństwa znalazło się też badanie temperatury klientów (osoby ze gorączką nie mogą zostać wpuszczone na teren ogródka) i personelu (co 4 godziny), a także stosowanie jednorazowych pojemników i naczyń.
 
We Lwowie do normalnej nauki wrócili też uczniowie młodych klas (od 1 do 4) oraz zezwolono na działalność niespożywczych placów targowych.

 
Polecamy również: