Czy można jechać na majówkę 2021? Czy są obostrzenia?

Wiele osób jest już zmęczona zakazami i nakazami nakładanymi na Polaków przez polityków. Z zazdrością patrzymy na kraje w których rządzący nie zabronili normalnie wypoczywać. Wielu turystów chce wybrać się na majówkę w 2021 roku. Czy można jechać na majówkę? Czy da się w tym roku pojechać na weekend majowy?

 

Jeśli zastanawiacie się czy w 2021 roku można pojechać na majówkę to odpowiedź brzmi: tak, można ale nie ma to zbyt wielkiego sensu.
 
Politycy nie zabronili wyjazdów z domów i poruszania się po Polsce ale za to zabronili działalności hoteli czy pensjonatów. Można więc jechać na majówkę ale ciężko trafić na otwarty hotel bo te w większości są zamknięte.
 
Być może uda się wynająć apartament czy pokój bezpośrednio od właściciela obchodząc zakazy nakładane przez polityków ale to i tak generuje jeszcze jeden problem. W majówkę 2021 roku oficjalnie nie działają też punkty gastronomiczne więc nie można iść na śniadanie, obiad czy kolację.
 
Podsumowując: czy można jechać na majówkę? Można ale znalezienie normalnie działającego miejsca noclegowego i punktu gastronomicznego może być trudne. Oczywiście nie jest to niemożliwe. Są w Polsce hotele, które działają w podziemiu, są też takie które oferują pobyty lecznice. Jest wiele otwartych restauracji ale nie o wszystkich da się dowiedzieć z internetu.
 
Wyjazd na majówkę 2021 roku jest trudniejszy niż w latach poprzednich.

 
Polecamy również: