Czy zamki są otwarte? Czy możliwe zwiedzanie zamków?

Czy zamki są otwarte? Czy możliwe zwiedzanie zamków?

Kwietniowa pogoda robi się coraz ładniejsza i wiele osób zmęczonych ciągłymi zakazami nakładanymi przez polityków chce już ruszyć się z domu. Wiele osób zastanawia się czy zamki są otwarte. Czy można zwiedzać zamki? Czy zamki są czynne? Sprawdźmy czy można jechać na zamek w kwietniu 2021 roku.

 

Jeśli chcielibyście skorzystać z dobrej pogody w kwietniu 2021 roku i przy okazji weekendowego wyjazdu zwiedzić jakiś zamek to nie mamy dla Was zbyt dobrych wiadomości. Odpowiedź na pytanie czy zamki są otwarte jest w większości przypadków negatywna.
 
Rządzący w Polsce pozamykali muzea, a więc również i zamki. Do kiedy zamki są nieczynne? Zamki mają być nieczynne do 18 kwietnia 2021 roku ale oczywiście termin ten może zostać przedłużony przez polityków.
 
Czy da się zwiedzać zamki? Da się pojechać na ten zamek, który nie jest oficjalnie muzeum. Da się też zwiedzać ogrody zamkowe i inne miejsca, które są na otwartym powietrzu ale i to nie wszędzie i nie na każdym zamku.
 
Podsumowanie: w kwietniu 2021 roku, przynajmniej w pierwszej jego połowie do 18 kwietnia 2021 roku, muzea (w tym i zamki) są pozamykane przez polityków więc nie wolno ich zwiedzać. Jeśli planujecie wyjazd na prywatny zamek to prędzej jest szansa, że jakaś jego część będzie czynna dla odwiedzających ale i tak jest to szansa niewielka. Jeśli ktoś pyta to na zdjęciu otwierającym znajduje się Zamek w Podhorcach.

 
Polecamy również: