Czy można wyjechać na wakacje? Czy wolno wyjechać z Polski?

Czy można wyjechać na wakacje? Czy wolno wyjechać z Polski?

Rządzący po raz kolejny wpadli na nowe pomysły. Tym razem zapowiedziano zmianę zasad powrotu do Polski i kwarantanny. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy wolno wyjechać z Polski. Czy można jechać na wakacje? Czy wolno wyjeżdżać z Polski? Czy jest zakaz wyjazdów?
 

Od końca marca 2021 roku rządzący zmieniają zasady powrotu do Polski zarówno z krajów należących do Strefy Schengen jak i tych, które nie znajdują się w Schengen.
 
Wracający do Polski, niezależnie od tego skąd wracają i jakim środkiem transportu, będą musieli wykonywać drogie testy by nie trafić na kwarantannę i nie zostać pozamykanymi w domach.
 
Nie będą już brane pod uwagę testy zrobione przed powrotem do domu z krajów nie znajdujących się w Stefie Schengen. Warto pamiętać, że testy w wielu miejscach na świecie są tańsze i wygodniejsze niż te robione w Polsce.
 
Wracając z krajów Strefy Schengen rządzący zmuszają albo do posiadania testu PCR lub antygenowy nie starszego niż 48 godzin przed wyjazdem co również wiąże się z dodatkowym wydawaniem pieniędzy przed powrotem do domu. W innym przypadku nakazane będzie zamknięcie się w domu na kwarantannę.
 
Co to oznacza? Osoby które zastanawiają się czy wolno wyjechać z Polski nie muszą się obawiać. Wolno wyjechać z Polski i można jechać na wakacje. Rządzący sprawili za to, by wyjazd na wakacje był jak najtrudniejszy tak, by w praktyce zatrzymać ludzi w domach nie stosując żadnego formalnego zakazu.

 
Polecamy również: