Lwów wprowadza lwowski lockdown. Co to oznacza?

Lwów wprowadza lwowski lockdown. Co to oznacza?

Przez ostatnie miesiące szansą na ucieczkę od lockdownów był wyjazd na Ukrainę do Lwowa. Jeśli planowaliście rozpocząć wiosnę na śniadaniu w Restauracji Baczewskich albo przy nalewce w Atlasie to nie mamy dobrych wiadomości.

 
Od dłuższego czasu na Ukrainie prowadzony jest podział na regiony w których zakazów i nakazów praktycznie nie ma i na takie w których ograniczeń jest nieco więcej. O tym który region znajduje się w danej strefie decydują władze centralne ale i władze regionalne mają możliwość wprowadzania różnych ograniczeń. Tak właśnie stało się we Lwowie.
 
Regionalne władze we Lwowie podjęły decyzję o wprowadzeniu lwowskiego lockdownu. Lockdown we Lwowie planowany jest w dniach od 19 do 28 marca 2021 roku. Zamknięte będą sklepy w galeriach handlowych (z wyjątkiem sklepów spożywczych, zoologicznych i aptek), zamknięte będą muzea, kina, galerie i sale koncertowe.
 
Tym co najbardziej zniechęca do wyjazdu jest zamknięcie kawiarni i restauracji. Będą działać na wynos i w dostawie. Salony kosmetyczne i siłownie działają jeśli zarezerwujemy w nich termin. Ograniczenia wprowadzone są też w sposobie nauki. Przedszkola pozostają otwarte i normalnie działają, ale dzieci z wyższych klas przeszły na naukę zdalną.
 
Lokalne zakazy i ograniczenia nie dotyczą targowisk oraz komunikacji zbiorowej. Według zaleceń władz centralnych obwód lwowski nie znajduje się w strefie czerwonej, a w strefie pomarańczowej. Da to pewne pole manewru dla osób prowadzących biznesy, które nie będą chciały ich zamykać.

 
Polecamy również: