Kiedy jest Niedziela Palmowa? Co rozpoczyna? 2021!

Kiedy jest Niedziela Palmowa? Co rozpoczyna? 2021!

Nadchodzące święta Wielkanocne są dla wielu katolików jednym z najważniejszych świąt w ciągu roku. Okres Wielkanocy poprzedzają najróżniejsze przygotowania, wśród nich wymienić można równie Niedziele Palmową. Kiedy wypada Niedziela Palmowa? Kiedy jest Niedziela Palmowa 2021? Co rozpoczyna Niedziela Palmowa? Sprawdźmy to.
 
Niedziela Palmowa znana też jako Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień? Kiedy jest Niedziela Palmowa? Podobnie jak Wielkanoc jej data może być różna. Kiedy więc dokładnie wypada? Kiedy jest Niedziela Palmowa?
 
Niedziela Palmowa wypada między 15 marca a 18 kwietnia. Kiedy jest Niedziela Palmowa w tym roku? Niedziela Palmowa 2021 wypada na 7 dni przed Wielkanocą czyli 28 marca 2021 roku.
 
Tradycyjnie w czasie Niedzieli Palmowej odbywa się święcenie ozdobnych palm. Do najsłynniejszych miejsc w których odbywają się pokazy palm w Niedziele Palmową należy Lipnica Murowana i Limanowa.
 
Niedziela Palmowa – przesądy
Z Niedzielą Palmową związane są przesądy takie jak to, że nie wolno trzymać palmy do góry nogami albo to że warto połknąć bazie ze święconej palmy bo leczą z bólu głowy i chorób gardła.
 
Niedziela Palmowa 2021 – podsumowanie
Jeśli zastanawiacie się co rozpoczyna Niedziela Palmowa to chodzi o Wielki Tydzień. Jeśli zastanawiacie się kiedy jest Niedziela Palmowa 2021 to odpowiedź brzmi: Niedziela Palmowa w tym roku wypada 28 marca.

 
Polecamy również: