Święto 10 marca 2021 roku. Jakie jest święto? Kiedy Dzień Mężczyzn?

Święto 10 marca 2021 roku. Jakie jest święto? Kiedy Dzień Mężczyzn?

Wiele osób pamięta o ustanowionym za komuny w Polsce Dniu Kobiet, który wypada 8 marca ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kilka dni później wypada święto ale tym razem nie obejmujące kobiet, a mężczyzn. Kiedy jest Dzień Mężczyzn? Jakie jest święto 10 marca? Czy 10 marca 2021 jest święto?

 

Jeśli myśleliście, że tylko kobiety mają swój dzień to byliście w błędzie. Również dla panów przygotowano specjalny dzień, który jest ich świętem. Teoretycznie w wielu krajach na świecie Dzień Mężczyzn obchodzony jest 19 listopada ale w Polsce data Dnia Mężczyzn jest inna. 

Jakie święto jest 10 marca? Czy 10 marca to święto?
10 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Mężczyzn o którym warto pamiętać tak samo, jak o świętowanym dwa dni wcześniej Dniu Kobiet. Oczywiście obydwa święta należą raczej do kalendarza świąt nietypowych i nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Nici z dodatkowego wolnego, ale czekoladę można zjeść.
 
Jeśli zastanawiacie się jakie jest święto 10 marca w kościele katolickim to warto wspomnieć, że katolicy wspominają wówczas 40 świętych męczenników z Sebasty ale również nie jest to żadne tak ważne święto, by uznawane było za dzień ustawowo wolny od pracy.

 
Polecamy również: