Lwów przywraca normalność. Jedna z największych atrakcji znów działa!

Lwów przywraca normalność. Jedna z największych atrakcji znów działa!

Nie ma chyba turysty zainteresowanego Lwowem, który nie widział charakterystycznych kadrów przedstawiających ciąg kamienic z Kamienicą Królewską Jana III Sobieskiego na Rynku we Lwowie albo widoku na katedrę Łacińską. Łączy je jedno – wykonywane są z jednego z najciekawszych turystycznych punktów w mieście. Po wielu miesiącach

 
Złośliwi śmieją się, że właśnie mija rok od czasu gdy władze kazały zostać w domu na dwa tygodnie. To sytuacja nad Wisłą. Na Ukrainie jest nieco inaczej i tam sukcesywnie przywracane jest normalne życie.
 
W marcu 2020 roku informowaliśmy, że zamknięto jedną z największych atrakcji Lwowa – taras widokowy na wieży ratusza. Po prawie roku miejskie władze zdecydowały, że patrzenie z wysoka na Lwów nie jest już niebezpieczne dla zdrowia turystów.
 
Taras widokowy na wieży ratuszowej we Lwowie został ponownie otwarty dla zwiedzających. Wejście na wieże możliwe jest od godziny 9 do godziny 18:00 czasu lokalnego. Cena nie uległa zmianie – wejście to koszt 40 UAH czyli w granicach 5 złotych i 40 groszy. Tu poczytacie więcej o samym ratuszu we Lwowie.
 

Przypominamy: Polska cały czas niezmiennie znajduje się na Czerwonej Liście ponieważ przypadków w Polsce jest więcej niż na Ukrainie. Jadąc na Ukrainę, by uniknąć kwarantanny, trzeba więc mieć test z negatywnym wynikiem lub zrobić go po przyjeździe.

Polecamy również: