Czy można szalik zamiast maseczki? Czy jest zakaz?

24 lutego 2021 roku rządzący znów przedstawili swoje nowe pomysły na najbliższą przyszłość. Po konferencji władz wiele osób zastanawia się czy można nosić szalik zamiast maseczki. Wiele osób zastanawia się w Polsce czy można nosić komin zamiast maseczki? Czy można zasłaniać twarz chustką? Czy szaliki, chustki i kominy są zakazane, a jeśli tak to od kiedy zakaz?

 

24 lutego 2021 roku miała miejsce konferencja zorganizowana przez rządzących w czasie której dowiedzieliśmy się, że dozwolone przez długie miesiące sposoby zasłaniania twarzy teraz już nie będą dozwolone. Przed 27 lutego 2021 roku rządzący pozwalali na zasłanianie twarzy szalikiem, chustą, bandaną albo kominem.
 
Czy dalej można nosić szalik, chustę bandanę albo komin? Nie. Od 27 lutego 2021 roku rządzący stwierdzili, że twarz można zasłaniać tylko maseczką. Oczywiście jeśli maseczka jest wykonana z takiego samego materiału jak szalik, chustka, bandana albo komin to jest oczywiście legalna nawet wtedy gdy szaliki są zakazane.
 
Podsumowując: czy można nosić szalik zamiast maseczki? Czy zamiast maseczki można nosić komin? czy można nosić bandanę lub chustkę zamiast maseczki? Rządzący stwierdzili, że od 27 lutego 2021 roku to co było dozwolone przez długie miesiące teraz będzie już zakazane więc odpowiedź na to pytanie brzmi: po 27 lutego 2021 roku nie można.

 
Warto przeczytać również: