Od kiedy zakaz przyłbic? Od kiedy przyłbice zakazane?

Po długich miesiącach gdy zasłanianie twarzy było legalne za pomocą przyłbicy rządzący stwierdzili, że jednak przyłbice nie będą już legalne. Czy przyłbice zostały zakazane? Od kiedy zakaz przyłbic? Czy wolno nosić przyłbice w Polsce? Czy przyłbice ochronne są zakazane? Sprawdzamy czy można nosić przyłbice zamiast masecki!

 
24 lutego rządzący na specjalnej konferencji przedstawili swoje nowe pomysły na najbliższą przyszłość. Wśród nich pojawił się zapowiadany przez medialne plotki zakaz używania przyłbic. Od kiedy przyłbice będą zakazane? Od kiedy przyłbice są zakazane?
 
Na konferencji przedstawicieli władz ogłoszono, że zakaz przyłbic wchodzi w życie z dniem 27 lutego. Po wielu długich miesiącach rządzący stwierdzili, że nielegalne jest też używanie kominów, szalików, chust czy bandan. Legalne według rządzących jest tylko używanie maseczek nawet jeśli wykonane są z tego samego materiału z którego wykonany jest komin, szalik, chusta czy bandana…
 
Podsumowując: czy można nosić przyłbice? Od kiedy zakaz przyłbic w Polsce? Zakaz używania przyłbic w Polsce został przedstawiony na konferencji 24 lutego i obowiązuje w Polsce od soboty 27 lutego 2021 roku. Przyłbice będą zakazane zarówno na pustej ulic jak i w zakładzie pracy. Wiadomo od kiedy są zakazane przyłbice ale nikt nie wie do kiedy będą zakazane i czy kiedykolwiek przyłbice zamiast maseczki jeszcze będą dopuszczone. Odpowiedź na pytanie czy przyłbice są dopuszczalne brzmi więc: od 27 lutego – nie, a przed 27 lutego 2021 – tak.

 
Warto przeczytać również: